Co je nutné dodržet pro přesné měření na přístroji InBody 230


1. Analýza se provádí před jídlem. V případech, kdy vyšetřovaná osoba již jedla by měl být test odložen po uplynutí dvou hodin od posledního jídla.To proto, že hmota jídla se počítá jako váha a může tak být příčinou chyby měření.


2. Analýzu provádějte po použití toalety. I když moč a stolice se nezahrnují jako prvky složení těla, jejich objem je zahrnut do měření váhy. To by mohlo vést k biologické chybě.


3. Necvičte těsně před prováděním analýzy. Namáhavé cvičení, nebo prudké pohyby mohou způsobit dočasné změny ve složení těla.


4. Zůstaňte v klidu stát asi pět minut. Provádění testu okamžitě po ležení na lůžku, nebo po dlouhém sezení může způsobit mírné změny ve výsledcích testu. Je tomu tak proto, že tělesná voda má snahu se stahovat do dolních končetin, jakmile osoba sedí, nebo když vstane.


5. Neprovádějte měření během menstruačního cyklu. U žen dochází během menstruačního cyklu ke zvýšení tělesné vody.


6. Analýzu provádějte při normální teplotě (20oC – 25oC) .Zatímco je lidské tělo při normální teplotě stabilní, složení těla je náchylné na změnu horkého, nebo chladného počasí.


7. Jestliže se provádí opakovaná kontrolní analýza, ujistěte se, že provádíte test při shodných podmínkách. Aby byla dodržena přesnost výsledku testu, musí být dodrženy identické podmínky (tj. nošení stejného oděvu, testování před jídlem, nebo cvičením a pod.).
 

KONTAKT

Serafin
zdravé tělo

Adresa:
Pasáž Faberka
Kpt. Jaroše 103/23
680 01 Boskovice

Tel:
+420 774 240 402
konzultace, příjem objednávek