Přístrojové lymfodrenáže
Chcete mít pevnější a štíhlejší nohy? Máte sklon ke křečovým žílám? Otékají Vám nohy? Trápí Vás celulitida? Chcete zeštíhlit a zpevnit obvod stehen, břicha, zadečku a boků ?
Pokud ano, nabízíme Vám Lymfodrenáže přístrojové a manuální.


Lymfodrenáž má obecně na naše tělo mnoho blahodárných účinků. Zlepšuje průtok lymfy (mízy) a tím napomáhá k celkové detoxikaci organismu, podporuje metabolismus, zvyšuje elasticitu pokožky, zmírňuje projevy celulitidy, je prevencí proti nádorovým onemocněním, napomáhá také při tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje úlevu a urychluje se uzdravující proces, a v neposlední řadě - při pravidelném používání přispívá i k úbytkům na objemu a váze. Zkrátka lymfodrenáž má skvělé výsledky, našemu tělu jak esteticky, tak zdravotně prospívá.


Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje.Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolizmu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.
Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají žádné masážní oleje, emulze či jiné přípravky.
Lymfatické masáže jsou časově relativně náročné, je třeba počítat s cca 60 – 120 minut na jednu masáž, podle typu masáže a ošetřované oblasti.
Manuální lymfodrenáž budeme poskytovat zájemcům od prosince 2012


Přístrojové lymfatické masáže se provádí pomocí lymfodrenážního zařízení.
Serafin používá unikátní zařízení k lymfodrenáži dolních končetin a horních končetin v podobě přístroje Ballancer 404, kde jsou speciální aplikátory (nohavice), které mají 24 samostatně nafukovaných komor. Tzn. u každé nohavice 12 komor. Tento počet komor zaručuje, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím. Oproti jiným typům nohavice Ballancer umožňují i masáž nártů, oblasti třísel a dolní části břicha, díky čemuž je lymfodrenáž dolních končetin komplexní a účinná.
K lymfodrenáži horních končetin používáme jedinečnou součást výbavy tzv. „bundu“ Ballancer, která je vhodná pro masáž horní části těla, rukou a zad. I tato „bunda“ má, podobně jako kalhoty, 24 samostatně nafukovaných komor. Tato bunda je vhodná pro zpevnění a zmenšení objemu rukou. Doporučuje se i při otocích rukou po ablaci prsu.
Dále Serafin používá k přístrojové lymfodrenáži také přístroj řady BTL-6000 Lymphastim TOPLINE (taktéž u každé nohavice 12 komor). Zde si můžete zvolit program na celulitidu, detoxikaci, lipedém a otoky, regenerace, pooperační (postliposunkční) péči, poúrazové stavy, prevence varixů, zlepšení trofiky kůže, syndrom těžkých nohou, úponové bolesti dolních končetin.


Nejběžnější kosmetické indikace
- regenerace, relaxace a detoxikace organismu
- odstranění přebytečných tekutin
- doplněk při redukci hmotnosti
- prevence a redukce celulitidy - alespoň 10 aplikací
- prevence varixů (křečové žíly)
- poliposukční péče
- zlepšení elasticity kůže
- zlepšení syndromu těžkých nohou
- vhodná pro ženy i muže


Četnost návštěv: doporučeno je 10 až 20 procedur (1-3 aplikace týdně), doba trvání procedury cca 50 až 60 min.
Doporučení před provedením lymfodrenáže
1. zvýšit příjem tekutin v průběhu kůry minimálně na 2litry za den
2. těsně před zákrokem vyprázdnit močový měchýř
S sebou na proceduru si vezměte nejlépe bavlněné oblečení (triko, tepláky nebo elasťáky, ponožky). V případě ošetření horní poloviny těla – triko s dlouhým rukávem.
Četnost návštěv: doporučeno je 10 až 20 procedur (1-3 aplikace týdně), doba trvání procedury cca 50 až 60 min.

Kontraindikace lymfodrenáže/Kontraindikace absolutní
- Akutní virové či bakteriální onemocnění, horečnaté onemocnění
- Onkologická onemocnění, která nejsou v remisi
- Akutní žilní onemocnění
- Nedostatečná činnost srdeční, srdeční edémy
- Akutní tromboflebitida
- Otoky způsobené onemocněním srdce a ledvin
V případě křečových žil je nutno se poradit se svým ošetřujícím lékařem

 


Foto

KONTAKT

Serafin
zdravé tělo

Adresa:
Pasáž Faberka
Kpt. Jaroše 103/23
680 01 Boskovice

Tel:
+420 774 240 402
konzultace, příjem objednávek