CERAGEM - přístrojová masáž
CERAGEM je automatické termální masážní lehátko kombinující masáž a tlakovou CERAGEM masáž s infračerveným teplem uvolněným jadeitovými kameny a epoxid-karbonovými panely. Masážní lehátko CERAGEM je určeno pro celkovou regenaraci organismu. Pomocí interního projektoru, pohybujícího se podél páteře, uvolňuje zádové svaly, zklidňuje nervové dráhy v lidském těle, zlepšuje krevní oběh a cirkulaci životní energie Qi.

CERAGEM je spojení tradiční čínské medicíny, která má tisícileté zkušenosti s moderní technologií našeho věku.Qi - je čínské slovo označující vitalitu, životní sílu a energii. Tato životní energie cirkuluje v lidském těle v tzv. meridiánech. Pokud jsou tyto energetické dráhy blokovány, tok energie je nerovnoměrný, nedostatečný. Důsledkem toho jsou obtíže nebo dokonce poruchy funkce našich orgánů. CERAGEM stimuluje Qi, a tím posiluje samoléčící sílu těla.

Masáž je vhodná nejen v případě reálných obtíží, ale je žádoucí i jako prevence. Pravidelná masáž udržuje organismus mladý a v kondici. Díky navození regenerace a vitalizace organismu je Ceragem masáž velmi vhodná pro osoby se sdavým zaměstnáním a též pro sportovce.  Vhodný  je zejména pro :
• napravení, srovnání a protažení páteře
• uvolnění, snížení bolesti svalů a kloubů
• uvolnění blokace nervového kořene
• léčbě onemocnění různých druhů bolestí
• vitalizaci organismu
• detoxikaci organismu
• posílení imunitního systému
• stimulaci krevního oběhu
• stimulaci lymfatických cest
• regeneraci všech buněk a tkání
Výsledky byly zaznamenány i v dalších oblastech – poranění měkkých tkání, kloubní onemocnění, neurastenie, poruchy imunitního systému, kožní onemocnění, ekzémy, astma, cukrovka, urologické a gynekologické obtíže aj.
 

5 principů CERAGEM V3

 

  • Akupresura - je tradiční čínská léčebná metoda založená na masážní technice, využívající tlaku na jednotlivé body na povrchu lidského těla.Dochází k uvolnění bloků, odblokování ztuhlých svalových partií.
  • Chiropraxe- je skvělý příklad novodobé alternativní medicíny. Prokazuje, že mnoho případů bolesti a onemocnění pocházejí od páteře, kde dochází k utlačování nervových svazků.Díky tomuto principu CERAGEM V3 lehátko upravuje pohyblivost našeho těla a postupně odstraňuje bolesti a jiné zdravotní potíže.
  • Jadeit - je polodrahokam.V tradiční čínské medicíně jsou využívány jeho úžasné léčebné vlastnosti. Je to kámen lásky a vděčnosti. Pomocí jadeitu se stimuluje Qi neboli životní energie v lidském těle.Projektory v CERAGEM V3 masážním lůžku i v P390 přenosném ceragemu jsou z jadeitu.
  • Masáž -uvolňuje svaly a šlachy podél páteře, čímž páteř vrací zpět do přirozené polohy.Masírování taktéž protahuje páteř tak, aby se uvolnil tlak meziobratlových plotének, které fungují jako polštářky mezi obratli, kterými vedou míšní kanálky. Jak stárneme, naše páteř tuhne, a u některých z nás může dojít k jejímu oslabení a následnému vychýlení. Pravidelné masírování páteřní oblasti, které je první částí CERAGEM masážního programu, pomáhá předcházet tuhnutí a oslabování zad.
  • Moxování (požehování-hloubkové prohřátí)- se v tradiční čínské medicíně označuje řízené ohřívání akupresurních bodů pomocí tepla. Získané teplo přináší lepší prokrvení a povzbuzuje funkce jednotlivých orgánů těla.Ohříváním určitých bodů prostřednictvím moxování se rovněž nastartuje imunitní systém.

 Jak procedura na lůžku Ceragem probíhá? Celková doba základní masáže je cca 40 minut.

- 1.fáze - masáž probíhá v leže na lehátku.Nejprve je pomocí interního projektoru (zařízení s infračerveným teplem, vyzařovaným jadeitovými kameny, pohybujícím se podél páteře) protažena páteř od kostrče až po hlavové kloubky. Páteř se narovnává a protahuje, uvolňuje tak svazky nervů mohly bez poškození fungovat. (chiropraxe, masáž)
- 2. fáze -následuje fáze, kdy se po 2 minutách jadeitové kameny zastavují v místech akupresurních bodů.(akupunktura, moxování). Na prohřívání se podílí jak infračervené teplo, vyzařované jadeitovými kameny, tak epoxid-karbonové panely.(moxování)
- externí projektor - současně s masáží nebo i samostatně lze použít externí projektor. Přikládá se na místa, jež lehátko neobsáhne. Využívá se např. při bolestech hlavy, zánětu dutin, artróze apod.) Externí projektor se osvědčil na bolesti kloubů (kolena, kotníky, lokty, zápěstí, kyčle) a při bolestech zápěstních a záprstních kůstek (nárt, chodidlo) a při bolestech pat. Byly uvedeny výsledky při naražených žebrech, kdy se doba hojení snížila až o dva měsíce oproti normálnímu hojení.
Upozornění -během terapie dochází k poměrně velkému výdeji energie, proto se doporučuje pitný režim, nejlépe stolní voda bez bublinek (2–3 litry denně).
Co s sebou? -pohodlné tričko a kalhoty či šortky.
Nejvhodnější je bílé oblečení a je nutné, aby bylo z přírodních materiálů, aby mohlo infračervené teplo pronikat přes látku a taktéž aby nedošlo k poškození oděvu při vyšších teplotách.
 

Terapie není vhodná (kontraindikace)
-těhotenství
-kardiostimulátor
-srdeční arytmie
-při vysokém krevním tlaku (nutná opatrnost-snížení teploty),
-po operacích je masáž vhodná nejdříve za 2–3 měsíce (po operaci páteře nejméně za 4 měsíce)
 


Foto

KONTAKT

Serafin
zdravé tělo

Adresa:
Pasáž Faberka
Kpt. Jaroše 103/23
680 01 Boskovice

Tel:
+420 774 240 402
konzultace, příjem objednávek